Niezbędne oprogramowanie dla każdego komputera

Najpotrzebniejsze oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, Windows 10, Windows 8/8.1, Windows 7 Vista XP.

Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Zajmuję się instalacją oprogramowania, stworzyłem tę stronę dla siebie i stale ją aktualizuję.

Kolejność instalacji (które programy i sterowniki zainstalować jako pierwsze). Zaleca się najpierw zainstalować sterowniki na płycie głównej, kartach graficznych i dźwiękowych, a następnie innych programach. Jeśli złamiesz tę sekwencję, nie będzie problemów, ale lepiej zainstalować sterowniki na początku.

Pakiet kodeków K-Lite (zawiera Media Player Classic)

Pakiet kodeków K-Lite (zawiera Media Player Classic)Pakiet kodeków K-Lite został zaprojektowany jako przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do odtwarzania wszystkich plików audio i filmów. Dzięki pakietowi kodeków K-Lite powinieneś móc odtwarzać wszystkie popularne formaty audio i wideo, a nawet kilka mniej popularnych formatów. Zawiera Media Player Classic, który jest doskonałym odtwarzaczem plików wideo.

Wersja: 15.5.0 (standardowa)

Pobierz K-Lite Codec Pack (dla Windows 10, 8, 7, Vista)

Pobierz K-Lite Codec Pack (dla Windows XP)

Archiwizatory 7-Zip i WinRAR

Te archiwizatory działają świetnie. Możesz zainstalować wszystkie archiwizatory (7-Zip i WinRAR) lub wybrać jeden z nich. Osobiście używam tylko WinRAR.

7-Zip7-Zip to archiwizator plików o wysokim stopniu kompresji. 7-Zip to darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym. Możesz używać 7-Zip na dowolnym komputerze, w tym na komputerze w organizacji komercyjnej. Nie musisz się rejestrować ani płacić za 7-Zip.

7-Zip działa w systemie Windows 10, Windows 8 / 8.1, Windows 7 Vista XP (32-bit / 64-bit).

Pobierz 7-Zip (dla Windows 64-bit)

Pobierz 7-Zip (dla Windows 32-bit)

WinRARWinRAR to potężny menedżer archiwów. Może tworzyć kopie zapasowe danych i zmniejszać rozmiar załączników e-mail, otwierać i rozpakowywać pliki RAR, ZIP i inne pliki pobrane z Internetu, tworzyć nowe archiwa w formacie RAR i ZIP. Jest to program licencjonowany, który po upływie okresu próbnego (40 dni) kontynuuje działanie i jedynie powiadamia o potrzebie zakupu licencji.

Pobierz WinRAR (dla Windows 64-bit)

Pobierz WinRAR (dla Windows 32-bit)

DirectX

DirectXMicrosoft DirectX jest już zawarty w odpowiednikach Windows XP Service Pack 3, Windows Server 2003 Service Pack 1, Windows Vista, Windows 7, Windows 8.0, Windows 8.1, Windows 10 i Windows Server. To środowisko wykonawcze użytkowników końcowych DirectX nie zmienia wersji DirectX, ale instaluje szereg opcjonalnych technologii równoległych ze starszego zestawu SDK DirectX, które są używane w niektórych starszych grach.

Instrukcje instalacji DirectXInstrukcje instalacji DirectX

Ten plik jest archiwum i musi zostać rozpakowany przed instalacją. Następnie znajdź plik „DXSETUP” i uruchom go (rozmiar archiwum – 96,1 MB).

Pobierz DirectX (do instalacji) !!! (rozmiar archiwum – 96,1 MB)

Pobierz DirectX (do aktualizacji)

Microsoft .NET Framework

Microsoft .NET FrameworkMicrosoft .NET Framework – możesz zainstalować wszystkie wersje tego oprogramowania (wzajemnie się uzupełniają). W nowych wersjach systemu operacyjnego Windows to oprogramowanie może być już zainstalowane (rozpocznij instalację, a jeśli taki program jest już zainstalowany, system operacyjny Windows odmówi jego ponownej instalacji). Bez tego programu instalacja i obsługa wielu innych programów jest niemożliwa (wystarczy zainstalować najnowszą wersję NET Framework 4.8).

Pobierz Microsoft .NET Framework 3.5

Pobierz Microsoft .NET Framework 4

Pobierz Microsoft .NET Framework 4.5

Pobierz Microsoft .NET Framework 4.8 – Zainstaluj tę wersję oprogramowania.

Adobe Acrobat Reader

Adobe Acrobat ReaderDarmowy globalny standard niezawodnego przeglądania, drukowania, podpisywania i komentowania dokumentów PDF.

Pobierz Adobe Acrobat Reader

Sterowniki karty graficznej

Sterowniki karty graficznejSterowniki karty graficznej NVIDIA GeForce

Sterowniki karty graficznej AMD Radeon

Zaleca się korzystanie z systemu operacyjnego Windows do pobierania lub aktualizowania sterowników karty graficznej. Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej niezawodny sposób pobierania lub aktualizowania sterowników. Sam system operacyjny Windows pobiera i instaluje nowe zweryfikowane sterowniki.

Jak zaktualizować sterownik karty graficznej w systemie operacyjnym Windows.

Otwórz „Menedżera urządzeń”. Aby to zrobić, w pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz: „Menedżer urządzeń”. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę karty graficznej iw otwartej zakładce kliknij „Aktualizuj sterownik”.Aktualizacja sterownika karty graficznejAktualizacja sterownika karty graficznejW nowej karcie, która się otworzy, kliknij „Wyszukaj sterowniki automatycznie”. System operacyjny Windows odnajdzie i zainstaluje nowy sterownik karty graficznej.Aktualizacja sterownika karty graficznejJeśli potrzebujesz najnowszego sterownika karty graficznej, który nie został jeszcze w pełni przetestowany pod kątem zgodności z systemem operacyjnym Windows, możesz go pobrać ze strony NVIDIA – https://www.nvidia.com/en-gb/geforce/drivers/

Opcjonalne oprogramowanie GeForce Experience.

GeForce Experience to aplikacja opracowana przez firmę NVIDIA, która pozwala użytkownikom zoptymalizować wrażenia z gry na komputerze PC wyposażonym w kartę graficzną NVIDIA. Aby zainstalować oprogramowanie GeForce Experience, możesz pobrać oprogramowanie ze strony internetowej NVIDIA (https://www.nvidia.com/en-us/geforce/geforce-experience/). Po zakończeniu pobierania otwórz instalator i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować oprogramowanie.

Pobierz oprogramowanie GeForce Experience

GeForce ExperiencePo zainstalowaniu oprogramowanie GeForce Experience może automatycznie optymalizować ustawienia gry pod kątem określonej konfiguracji systemu, a także udostępniać aktualizacje sterowników oraz nagrywać i udostępniać materiały z rozgrywki. Ponadto oferuje również nakładkę w grze zapewniającą dostęp do funkcji, takich jak nagrywanie i przechwytywanie zrzutów ekranu, oraz zintegrowaną bibliotekę gier zapewniającą łatwy dostęp do wszystkich gier.

Najlepsze przeglądarki (szybkie, wygodne i niezawodne):

Chrome Chrome jest najlepszą przeglądarką dla przeciętnego użytkownika. Ta przeglądarka jest najszybsza i najpopularniejsza na świecie.
Mozilla Firefox Mozilla Firefox to najlepsza przeglądarka dla webmasterów (twórców stron). Ma wiele aplikacji, których przeciętny użytkownik nie potrzebuje.
Opera Opera – wielu użytkowników lubi tę przeglądarkę. W Internecie jest wiele pozytywnych recenzji na temat tej przeglądarki. Kluczowe funkcje przeglądarki: wbudowane strony doładowania (włączone, gdy Internet jest wolny) Wbudowana darmowa sieć VPN i inne funkcje.

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia, 2023 przez x555

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie wiesz jak podłączyć dodatkowe urządzenie do swojego komputera i potrzebujesz instrukcji jak prawidłowo je podłączyć, możesz skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na tej stronie (znajdującej się w prawym górnym rogu każdej strony) lub napisać do nas.

Do korzystania z dowolnego urządzenia komputerowego wymagane jest oprogramowanie (sterowniki). Zaleca się korzystanie z oryginalnego oprogramowania dołączonego do urządzenia komputerowego. Jeżeli nie posiadasz oprogramowania i nie możesz go znaleźć na stronie internetowej producenta swojego urządzenia komputerowego, możemy Ci pomóc. Podaj nam model swojej drukarki, skanera, monitora lub innego urządzenia komputerowego, a także wersję systemu operacyjnego (na przykład: Windows 11, Windows 10, Windows 8 itp.).

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

W obszarze Specyfikacja urządzenia sprawdź edycję i wersję systemu Windows działającego na Twoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu Mac. Z menu Apple w lewym górnym rogu ekranu wybierz opcję Informacje o tym Macu. Powinna zostać wyświetlona nazwa systemu macOS, na przykład macOS Sonoma, po której następuje numer wersji. Jeśli chcesz również znać numer kompilacji, kliknij numer wersji, aby go wyświetlić.

Zainstaluj sterownikiJak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.
Oprogramowania komputerowegoNiezbędne oprogramowanie dla każdego komputera - Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, 10, 8.1, 7, Vista, XP.
Oprogramowanie skaneraJeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *