Epson L3251 Pobierz sterowniki drukarki – Instalacja oprogramowania

Epson EcoTank L3251Sterowniki i oprogramowanie dla systemów operacyjnych Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista (64-bit / 32-bit)

Model drukarki: Epson EcoTank L3251

Jest to oprogramowanie do instalowania sterowników drukarki i skanera oraz innego oprogramowania umożliwiającego korzystanie ze wszystkich funkcji urządzenia.

Prawidłowa instalacja sterownika drukarki: Nie podłączaj drukarki do komputera. Najpierw rozpocznij instalację oprogramowania. Podczas procesu instalacji na monitorze pojawi się komunikat informujący, kiedy podłączyć drukarkę do komputera.Instalowanie sterownika drukarkiJeśli na ekranie pojawi się komunikat „Znaleziono nowy sprzęt”, kliknij „Anuluj” i odłącz kabel USB. Następnie przejdź do instalacji oprogramowania. Częstym błędem podczas instalacji sterownika jest to, że najpierw podłączasz urządzenie do komputera kablem USB, a następnie instalujesz sterownik. W takim przypadku system operacyjny wykrywa podłączone urządzenie i instaluje własny sterownik, który może nie działać poprawnie lub w ogóle nie działać. Jednakże niektóre inne urządzenia mogą działać poprawnie ze sterownikiem zainstalowanym przez system operacyjny. Dlatego jeśli istnieje sterownik stworzony specjalnie dla Twojego urządzenia, najpierw rozpocznij instalację tego sterownika, a dopiero potem podłącz urządzenie do komputera. Jeśli sterownik został zainstalowany nieprawidłowo, odinstaluj sterownik, uruchom ponownie komputer i ponownie zainstaluj oprogramowanie. Pobieranie odbywa się z oficjalnej strony internetowej firmy Epson.

Windows

Oprogramowanie dla systemów operacyjnych Windows

Pobierz sterowniki

Pobierz sterowniki drukarki i oprogramowanie dla systemu Windows

iOS App

Oprogramowanie dla systemów operacyjnych MAC

Pobierz sterowniki

Pobierz sterowniki drukarki dla systemu MAC

Pobierz sterownik skanera dla systemu MAC

Epson L3251

Kliknij dwukrotnie pobrany plik .exe. Zostanie rozpakowany i wyświetlony zostanie ekran konfiguracji. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować oprogramowanie i wprowadzić niezbędne ustawienia.Zainstaluj sterowniki drukarkiPo zainstalowaniu tego oprogramowania będziesz mógł drukować, skanować i korzystać ze wszystkich funkcji drukarki. Nie potrzebujesz innego oprogramowania.

Jak skanować dokumenty i zdjęcia.

„Epson Scan” to oprogramowanie do wygodnego skanowania fotografii, dokumentów itp. W systemie operacyjnym Windows kliknij przycisk „Start”, aby znaleźć skrót do oprogramowania „Epson Scan”. Następnie możesz użyć myszy komputerowej, aby przeciągnąć ten skrót na pulpit.Ustawienia oprogramowania skaneraUstawienia oprogramowania skaneraJeśli masz trudności ze zrozumieniem ustawień tego oprogramowania, oferuję najprostszy sposób na zeskanowanie dowolnych dokumentów i zdjęć. Aby to zrobić, użyj trybu „Tryb fotograficzny” i możesz skanować dowolne dokumenty i zdjęcia. Wielu użytkowników tego oprogramowania używa „Trybu fotograficznego” do skanowania dokumentów lub zdjęć. Jeśli chcesz zmienić lokalizację, w której zeskanowany obraz zostanie zapisany, użyj w tym celu opcji „Folder”. Zalecana jakość skanowania: 300 dpi (odpowiednia do skanowania dowolnych dokumentów i zdjęć). Im wyższa jakość, tym dłużej trwa skanowanie i większy rozmiar pliku. Typ zapisu „JPEG” lub „PNG” jest lepszy do skanowania. Jakość skanowanych dokumentów jest dobra i nie ma potrzeby zmiany innych ustawień programu.

Epson L3251

Jeśli masz problemy z używaniem tego oprogramowania, możesz skorzystać z łatwiejszego sposobu skanowania dokumentów i zdjęć.

Jak skanować dokumenty i zapisywać je na komputerze (Jeśli drukarka jest wielofunkcyjna i może pełnić funkcję skanera).

Do skanowania dokumentów użyj oprogramowania „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows”. To oprogramowanie znajduje się w systemie operacyjnym Windows. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem otwarcia „Faksowania i skanowania w systemie Windows” jest jego wyszukanie. Wpisz „Faks systemu Windows” w pasku wyszukiwania i wybierz go w wynikach wyszukiwania. W systemie Windows 10 pasek wyszukiwania znajduje się tuż obok przycisku „Start”. W poprzednich wersjach systemu Windows pasek wyszukiwania mógł znajdować się w menu „Start”. Jeśli nie chcesz wyszukiwać, opcja „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows” jest dostępna w menu „Start” w każdej wersji systemu Windows.Faksowanie i skanowanie w systemie WindowsFaksowanie i skanowanie w systemie WindowsW menu oprogramowania kliknij „Nowe skanowanie”, aby przejść do ustawieńW menu oprogramowania kliknij „Nowe skanowanie”, aby przejść do ustawień. Skaner musi być podłączony do komputera.Możesz zmienić ustawienia skanera lub kliknąć „Skanuj”, aby zeskanować dokumenty

Możesz zmienić ustawienia skanera lub kliknąć „Skanuj”, aby zeskanować dokumenty.

„Faksowanie i skanowanie w systemie Windows” wygląda tak samo w systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 10, ponieważ firma Microsoft nie zaktualizowała interfejsu programu od czasu wprowadzenia go w systemie Windows Vista. Bez względu na to, jakiej wersji systemu Windows używasz, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zeskanować dokument lub zdjęcie za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego lub samodzielnego skanera.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca, 2023 przez x555

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie wiesz jak podłączyć dodatkowe urządzenie do swojego komputera i potrzebujesz instrukcji jak prawidłowo je podłączyć, możesz skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na tej stronie (znajdującej się w prawym górnym rogu każdej strony) lub napisać do nas.

Do korzystania z dowolnego urządzenia komputerowego wymagane jest oprogramowanie (sterowniki). Zaleca się korzystanie z oryginalnego oprogramowania dołączonego do urządzenia komputerowego. Jeżeli nie posiadasz oprogramowania i nie możesz go znaleźć na stronie internetowej producenta swojego urządzenia komputerowego, możemy Ci pomóc. Podaj nam model swojej drukarki, skanera, monitora lub innego urządzenia komputerowego, a także wersję systemu operacyjnego (na przykład: Windows 11, Windows 10, Windows 8 itp.).

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

W obszarze Specyfikacja urządzenia sprawdź edycję i wersję systemu Windows działającego na Twoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu Mac. Z menu Apple w lewym górnym rogu ekranu wybierz opcję Informacje o tym Macu. Powinna zostać wyświetlona nazwa systemu macOS, na przykład macOS Sonoma, po której następuje numer wersji. Jeśli chcesz również znać numer kompilacji, kliknij numer wersji, aby go wyświetlić.

Zainstaluj sterownikiJak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.
Oprogramowania komputerowegoNiezbędne oprogramowanie dla każdego komputera - Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, 10, 8.1, 7, Vista, XP.
Oprogramowanie skaneraJeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *