Jak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF

Jeśli pobrałeś plik sterownika, ale nie możesz go zainstalować, ponieważ brakuje pliku .exe (np. setup.exe lub install.msi), możesz zainstalować sterownik ręcznie, korzystając z pliku .INF.

Niektórzy producenci drukarek, skanerów, monitorów i innych urządzeń komputerowych nie tworzą pliku instalacyjnego setup.exe. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.

Przykład tego, jak może wyglądać plik .INF:

Jak ręcznie zainstalować sterownik za pomocą pliku .inf

Jeśli nie widzisz rozszerzenia pliku (.inf):

1. W Eksploratorze plików wybierz „Widok” na pasku menu.

2. Kliknij, aby włączyć „Rozszerzenia nazw plików”.

Jak zainstalować sterownik. Kliknij prawym przyciskiem myszy Tthe .inf plik i wybierzZainstalować

Jak zainstalować sterownik: Kliknij prawym przyciskiem myszy plik INF i wybierz „Zainstaluj”. Wybierz opcję „Tak” w odpowiedzi na ostrzeżenie dotyczące kontroli konta użytkownika.

Jak zainstalować sterownik. Kliknij prawym przyciskiem myszy Tthe .inf plik i wybierzZainstalować

Na ekranie monitora pojawi się komunikat: „Operacja zakończyła się pomyślnie”.

Wyskakuje okno z informacją: Operacja została ukończona pomyślnie

Plik .INF to zwykły plik tekstowy zawierający informacje o tym, jak program powinien zostać zainstalowany lub skonfigurowany na komputerze. Zwykle jest używany do instalacji oprogramowania w systemach operacyjnych Windows. Plik zawiera instrukcje dla instalatora, takie jak miejsce skopiowania plików, klucze rejestru, które należy utworzyć oraz inne informacje potrzebne do prawidłowej instalacji oprogramowania. Plik jest zwykle dołączony do pakietu oprogramowania i jest uruchamiany, gdy użytkownik zdecyduje się zainstalować program.

Za pomocą pliku .INF można zainstalować sterowniki w systemach operacyjnych: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista, Windows XP (64-bit / 32-bit).

Krótki przewodnik po instalacji sterownika: Kliknij prawym przyciskiem myszy plik INF i wybierz „Zainstaluj”. Wybierz opcję „Tak” w odpowiedzi na ostrzeżenie dotyczące kontroli konta użytkownika. Pojawi się okno z komunikatem: „Operacja zakończyła się pomyślnie”. Możesz wybrać wiele plików INF jednocześnie, a następnie kliknąć dowolny z nich prawym przyciskiem myszy i wybrać „Zainstaluj”.

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia, 2023 przez x555

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie wiesz jak podłączyć dodatkowe urządzenie do swojego komputera i potrzebujesz instrukcji jak prawidłowo je podłączyć, możesz skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na tej stronie (znajdującej się w prawym górnym rogu każdej strony) lub napisać do nas.

Do korzystania z dowolnego urządzenia komputerowego wymagane jest oprogramowanie (sterowniki). Zaleca się korzystanie z oryginalnego oprogramowania dołączonego do urządzenia komputerowego. Jeżeli nie posiadasz oprogramowania i nie możesz go znaleźć na stronie internetowej producenta swojego urządzenia komputerowego, możemy Ci pomóc. Podaj nam model swojej drukarki, skanera, monitora lub innego urządzenia komputerowego, a także wersję systemu operacyjnego (na przykład: Windows 11, Windows 10, Windows 8 itp.).

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

W obszarze Specyfikacja urządzenia sprawdź edycję i wersję systemu Windows działającego na Twoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu Mac. Z menu Apple w lewym górnym rogu ekranu wybierz opcję Informacje o tym Macu. Powinna zostać wyświetlona nazwa systemu macOS, na przykład macOS Sonoma, po której następuje numer wersji. Jeśli chcesz również znać numer kompilacji, kliknij numer wersji, aby go wyświetlić.

Zainstaluj sterownikiJak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.
Oprogramowania komputerowegoNiezbędne oprogramowanie dla każdego komputera - Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, 10, 8.1, 7, Vista, XP.
Oprogramowanie skaneraJeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *