Jeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć

Opis problemu: Nie można znaleźć oprogramowania i nie wiem, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem. Problem ten często spotykają użytkownicy wielu skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych (np.: Lexmark, Brother, Epson, Toshiba i innych urządzeń).

Jeśli nie możesz znaleźć oprogramowania do obsługi skanera lub urządzenia wielofunkcyjnego (nie możesz skanować dokumentów i zdjęć), możesz w tym celu skorzystać z oprogramowania „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows”. Tego oprogramowania nie trzeba instalować, ponieważ znajduje się ono w systemie operacyjnym „Windows”. Przeczytaj nasze instrukcje, aby rozwiązać ten problem.

Wpisz „Faks systemu Windows” w pasku wyszukiwania i wybierz go w wynikach wyszukiwania. W systemie Windows 10 pasek wyszukiwania znajduje się tuż obok przycisku „Start”. W poprzednich wersjach systemu Windows pasek wyszukiwania mógł znajdować się w menu „Start”. Jeśli nie chcesz wyszukiwać, opcja „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows” jest dostępna w menu „Start” w każdej wersji systemu Windows.
Faksowanie i skanowanie w systemie WindowsFaksowanie i skanowanie w systemie WindowsW menu oprogramowania kliknij „Nowe skanowanie”, aby przejść do ustawieńW menu oprogramowania kliknij „Nowe skanowanie”, aby przejść do ustawień. Skaner musi być podłączony do komputera.Możesz zmienić ustawienia skanera lub kliknąć „Skanuj”, aby zeskanować dokumenty

Możesz zmienić ustawienia skanera lub kliknąć „Skanuj”, aby zeskanować dokumenty.

„Faksowanie i skanowanie w systemie Windows” wygląda tak samo w systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 10, ponieważ firma Microsoft nie zaktualizowała interfejsu programu od czasu wprowadzenia go w systemie Windows Vista. Bez względu na to, jakiej wersji systemu Windows używasz, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zeskanować dokument lub zdjęcie za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego lub samodzielnego skanera.

Skanowanie do komputera za pomocą narzędzia Faksowanie i skanowanie w systemie Windows

Ten film przedstawia i szczegółowo wyjaśnia sposób korzystania z oprogramowania „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows”.

Gdy skaner zeskanuje dokument, pojawi się on w okienku dokumentu w oknie „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows”. Przewiń panel w górę i w dół, aby wyświetlić cały zeskanowany dokument. Nawet jeśli nie zrobisz nic ze zeskanowanym dokumentem lub zdjęciem, „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows” automatycznie zapisze skan jako plik, dzięki czemu będziesz mógł przeglądać poprzednie skany w dowolnym momencie po otwarciu programu.

Uwaga: tego oprogramowania można używać po podłączeniu skanera do komputera i zainstalowaniu sterownika urządzenia. System operacyjny „Windows” może automatycznie zainstalować sterownik. Jeśli system operacyjny „Windows” nie mógł zainstalować sterownika, musisz samodzielnie pobrać i zainstalować sterownik. W przypadku niektórych urządzeń wielofunkcyjnych wystarczy zainstalować sterownik drukarki, aby móc używać oprogramowania „Faksowanie i skanowanie w systemie Windows” do skanowania dokumentów i zdjęć. W przypadku innych urządzeń należy zainstalować sterownik skanera.

Skanowanie do komputera Macintosh: Uruchom „Preferencje systemowe”, a następnie kliknij „Drukarki i skanery”. Dodaj drukarkę. Drukarki podłączone do sieci zostaną wyświetlone na liście dostępnych drukarek. Kliknij „Skanuj” „Otwórz skaner”. Aby wyświetlić ustawienia skanowania, kliknij „Pokaż szczegóły”. Wybierz źródło skanera, dostosuj ustawienia skanowania i wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać zeskanowany dokument. Kliknij „Skanuj”.

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia, 2023 przez x555

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie wiesz jak podłączyć dodatkowe urządzenie do swojego komputera i potrzebujesz instrukcji jak prawidłowo je podłączyć, możesz skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na tej stronie (znajdującej się w prawym górnym rogu każdej strony) lub napisać do nas.

Do korzystania z dowolnego urządzenia komputerowego wymagane jest oprogramowanie (sterowniki). Zaleca się korzystanie z oryginalnego oprogramowania dołączonego do urządzenia komputerowego. Jeżeli nie posiadasz oprogramowania i nie możesz go znaleźć na stronie internetowej producenta swojego urządzenia komputerowego, możemy Ci pomóc. Podaj nam model swojej drukarki, skanera, monitora lub innego urządzenia komputerowego, a także wersję systemu operacyjnego (na przykład: Windows 11, Windows 10, Windows 8 itp.).

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

W obszarze Specyfikacja urządzenia sprawdź edycję i wersję systemu Windows działającego na Twoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu Mac. Z menu Apple w lewym górnym rogu ekranu wybierz opcję Informacje o tym Macu. Powinna zostać wyświetlona nazwa systemu macOS, na przykład macOS Sonoma, po której następuje numer wersji. Jeśli chcesz również znać numer kompilacji, kliknij numer wersji, aby go wyświetlić.

Zainstaluj sterownikiJak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.
Oprogramowania komputerowegoNiezbędne oprogramowanie dla każdego komputera - Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, 10, 8.1, 7, Vista, XP.
Oprogramowanie skaneraJeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *