Jak usunąć komunikat o błędzie „HP OfficeJet jest w stanie błędu”

Dlaczego pojawia się komunikat o błędzie „HP OfficeJet jest w stanie błędu”?

„Drukarka HP jest w stanie błędu” to komunikat, który pojawia się w wyskakującym okienku na ekranie komputera podczas próby nawiązania połączenia lub drukowania z urządzenia. Istnieje wiele powodów, dla których pojawia się ten kod błędu, ale najczęściej jest on wynikiem niedawnej zmiany oprogramowania, takiej jak aktualizacja systemu Windows, która zakłóca komunikację między systemem a podłączoną drukarką.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, ten sam komunikat o błędzie może wskazywać na nieprawidłowo podłączone kable, problemy z siecią, a nawet nieprawidłowe lub uszkodzone sterowniki urządzeń. Aby określić dokładną przyczynę komunikatu o błędzie i go wyeliminować, zalecamy wypróbowanie poniższych rozwiązań.

Jak usunąć komunikat o błędzie „HP OfficeJet jest w stanie błędu”

sterownikiInne powiązane artykuły:

  • Niezbędne oprogramowanie dla każdego komputera. Czytaj więcej.
  • Jak naprawić błąd „USB device over current status detected” po włączeniu komputera. Czytaj więcej.
  • Kamera internetowa nie działa w systemie Windows 10. Czytaj więcej.
  • Jak wyczyścić i przyspieszyć działanie laptopa i komputera. Czytaj więcej.
  • Rozwiązywanie problemów z myszą bezprzewodową, która nie działa. Czytaj więcej.
  • Porównanie prędkości dysków SSD i HDD. Czytaj więcej.
  • NAPRAW: Błąd 1962 – Nie znaleziono systemu operacyjnego. Czytaj więcej.

Co zrobić, jeśli drukarka HP jest w stanie błędu?

1. Sprawdź fizyczne połączenia z komputerem

Jest to jedno z najprostszych rozwiązań dla drukarki HP OfficeJet w stanie błędu. Upewnij się, że masz prawidłowe i stabilne połączenie fizyczne między komputerem a drukarką oraz że urządzenie jest włączone. Należy również sprawdzić kabel drukarki pod kątem jakichkolwiek oznak fizycznego uszkodzenia, ponieważ może to uniemożliwić komunikację między urządzeniami.

Czasami zwykłe ponowne uruchomienie komputera i drukarki może rozwiązać problem „drukarka w stanie błędu”. Wyłącz całkowicie drukarkę i komputer, pozostawiając je w tym stanie na kilka minut, a następnie włącz je ponownie, aby sprawdzić, czy problem zniknął.

2. Upewnij się, że drukarka jest w trybie online

Jeśli drukarka jest w trybie offline, prawdopodobnie na ekranie zostanie również wyświetlony komunikat o stanie błędu. Możesz spróbować wykonać następujące czynności, aby przywrócić drukarkę HP OfficeJet do trybu online:

– Kliknij przycisk Start i wybierz Panel sterowania.

– Wybierz opcję Urządzenia i drukarki.

– Sprawdź, czy drukarka znajduje się na liście i potwierdź jej stan. Jeśli urządzenie jest w trybie online, jego stan to Gotowe.

– Jeśli drukarka nie jest w stanie gotowości, możesz przełączyć ją do trybu online, klikając prawym przyciskiem myszy jej ikonę i wybierając opcję Użyj drukarki online. Spowoduje to zmianę wyświetlacza na Gotowy i, miejmy nadzieję, powinno usunąć komunikat o błędzie.

3. Sprawdź, czy papier został załadowany do drukarki OfficeJet

Prostym, ale często pomijanym problemem jest brak papieru na tacy. Jeśli urządzenie HP OfficeJet jest w stanie błędu i nie ma papieru w podajniku, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyłączenie urządzenia. Załaduj papier i włącz go ponownie, czekając kilka minut, aż będzie w stanie gotowości, zanim sprawdzisz, czy komunikat o błędzie zniknął.

4. Zainstaluj ponownie sterowniki drukarki

Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemów z drukarką, może być konieczna ręczna ponowna instalacja lub aktualizacja sterowników drukarki. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

– Odwiedź witrynę pomocy technicznej HP, aby znaleźć swoją lokalizację i przeszukaj sekcję pobierania, aby znaleźć model drukarki OfficeJet. Kliknij łącze Pobierz zalecany sterownik z listy.

– Kliknij dwukrotnie pobrany plik wykonywalny i wyodrębnij sterownik do wybranego katalogu na komputerze.

– Przejdź do katalogu i kliknij dwukrotnie plik .msi, aby uruchomić instalator pakietu sterowników

– Uruchomi się instalator i zaktualizuje sterowniki HP OfficeJet. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i drukarkę oraz potwierdź, że urządzenie działa prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego, 2021 przez x555

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie wiesz jak podłączyć dodatkowe urządzenie do swojego komputera i potrzebujesz instrukcji jak prawidłowo je podłączyć, możesz skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na tej stronie (znajdującej się w prawym górnym rogu każdej strony) lub napisać do nas.

Do korzystania z dowolnego urządzenia komputerowego wymagane jest oprogramowanie (sterowniki). Zaleca się korzystanie z oryginalnego oprogramowania dołączonego do urządzenia komputerowego. Jeżeli nie posiadasz oprogramowania i nie możesz go znaleźć na stronie internetowej producenta swojego urządzenia komputerowego, możemy Ci pomóc. Podaj nam model swojej drukarki, skanera, monitora lub innego urządzenia komputerowego, a także wersję systemu operacyjnego (na przykład: Windows 11, Windows 10, Windows 8 itp.).

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

W obszarze Specyfikacja urządzenia sprawdź edycję i wersję systemu Windows działającego na Twoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu Mac. Z menu Apple w lewym górnym rogu ekranu wybierz opcję Informacje o tym Macu. Powinna zostać wyświetlona nazwa systemu macOS, na przykład macOS Sonoma, po której następuje numer wersji. Jeśli chcesz również znać numer kompilacji, kliknij numer wersji, aby go wyświetlić.

Zainstaluj sterownikiJak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.
Oprogramowania komputerowegoNiezbędne oprogramowanie dla każdego komputera - Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, 10, 8.1, 7, Vista, XP.
Oprogramowanie skaneraJeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *