Instalacja sprzętu SSD do notebooków i komputerów stacjonarnych. Przesyłanie danych

Instalacja sprzętu SSD dla notebooków

Instrukcje krok po kroku dotyczące instalacji dysku Kingston SSD w notebooku.

Przewodnik krok po kroku pokazujący, jak zainstalować dysk Kingston SSD w systemie notebooków. Ten film pokazuje, jak sprawdzić miejsce na dysku twardym, a także jak zainstalować dysk SSD w notebooku za pomocą dostarczonego sprzętu.

Uwaga: dostarczony sprzęt jest dostępny tylko w zestawach SSDNow do notebooków lub zestawach do modernizacji komputerów stacjonarnych / notebooków.

Instalacja sprzętu SSD dla komputerów stacjonarnych

Instrukcje krok po kroku dotyczące instalowania dysku SSD Kingston na pulpicie

sterownikiInne powiązane artykuły:

  • Niezbędne oprogramowanie dla każdego komputera. Czytaj więcej.
  • Jak naprawić błąd „USB device over current status detected” po włączeniu komputera. Czytaj więcej.
  • Kamera internetowa nie działa w systemie Windows 10. Czytaj więcej.
  • Jak wyczyścić i przyspieszyć działanie laptopa i komputera. Czytaj więcej.
  • Rozwiązywanie problemów z myszą bezprzewodową, która nie działa. Czytaj więcej.
  • Jak usunąć komunikat o błędzie „HP OfficeJet jest w stanie błędu”. Czytaj więcej.
  • Porównanie prędkości dysków SSD i HDD. Czytaj więcej.
  • NAPRAW: Błąd 1962 – Nie znaleziono systemu operacyjnego. Czytaj więcej.

Przewodnik krok po kroku pokazujący, jak zainstalować dysk Kingston SSD w systemie stacjonarnym. Ten film pokazuje, jak sprawdzić miejsce na dysku twardym, a także jak zainstalować dysk SSD na pulpicie za pomocą dostarczonego sprzętu.

Transkrypcja:

Pakiet aktualizacyjny SSD firmy Kingston został zaprojektowany tak, aby przejście z dysku twardego na dysk SSD było szybkie i łatwe. Przed rozpoczęciem instalacji należy sprawdzić, czy pojemność dysku SSD dostarczonego w zestawie jest większa niż zajmowane miejsce na systemowym dysku twardym, który wymieniasz.

Aby określić zajęte miejsce na dysku twardym, uruchom komputer na pulpicie. Kliknij dwukrotnie Mój komputer. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk C i wybierz Właściwości. Jeśli zajęte miejsce jest większe niż pojemność dysku SSD, musisz przenieść niektóre dane, takie jak zdjęcia, filmy i muzykę, z napędu do alternatywnego źródła danych, takiego jak zewnętrzny dysk twardy lub dysk flash USB, aż wykorzystana przestrzeń jest mniejsza niż nowa pojemność SSD.

Po zakończeniu klonowania części instalacji pliki te można przenieść z powrotem do pierwotnej lokalizacji na dysku twardym. Wyłącz zasilanie komputera i odłącz źródło zasilania. Następnie zdejmij pokrywę obudowy systemu. Zwykle odbywa się to poprzez zdjęcie bocznego panelu lub górnej pokrywy z systemu w celu uzyskania dostępu do wnętrza komputera.

Przymocuj wsporniki montażowe 2,5 do 3,5 cala dostarczone w zestawie do dysku SSD, dopasowując otwory na śruby montażowe w wspornikach do otworów na dysku SSD. Następnie zlokalizuj dostępną wnękę na napęd 3,5 cala wewnątrz komputera i zainstaluj dysk SSD za pomocą śrub montażowych dostarczonych w zestawie.

W niektórych przypadkach konieczne może być przymocowanie zastrzeżonych śrub lub wsporników montażowych dostarczonych z komputerem do wsporników adaptera SSD. Następnie zlokalizuj i podłącz jeden koniec kabla danych SATA dostarczonego w zestawie do złącza interfejsu SATA na płycie głównej komputera lub adaptera hosta SATA.

Następnie podłącz drugi koniec kabla interfejsu SATA i kabla zasilania SATA do dysku SSD.

Przesyłanie danych

Dowiedz się, jak przenieść dane z istniejącego dysku twardego na nowy dysk SSD.

Przewodnik krok po kroku pokazujący, jak zainstalować dysk Kingston SSD w komputerze stacjonarnym lub notebooku za pomocą dołączonego oprogramowania Acronis. Ten film pokazuje, jak przenieść dane z istniejącego dysku twardego na nowy dysk SSD, znany również jako migracja danych.

Uwaga: pokazane tutaj oprogramowanie Achronis jest dostępne tylko w zestawach pakietów SSDNow, a nie w wersjach tylko z napędem.

Porównanie prędkości dysków SSD i HDD

Ostatnia aktualizacja: 18 lutego, 2021 przez x555

Dodatkowe informacje

Jeżeli nie wiesz jak podłączyć dodatkowe urządzenie do swojego komputera i potrzebujesz instrukcji jak prawidłowo je podłączyć, możesz skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na tej stronie (znajdującej się w prawym górnym rogu każdej strony) lub napisać do nas.

Do korzystania z dowolnego urządzenia komputerowego wymagane jest oprogramowanie (sterowniki). Zaleca się korzystanie z oryginalnego oprogramowania dołączonego do urządzenia komputerowego. Jeżeli nie posiadasz oprogramowania i nie możesz go znaleźć na stronie internetowej producenta swojego urządzenia komputerowego, możemy Ci pomóc. Podaj nam model swojej drukarki, skanera, monitora lub innego urządzenia komputerowego, a także wersję systemu operacyjnego (na przykład: Windows 11, Windows 10, Windows 8 itp.).

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

Znajdowanie informacji o systemie operacyjnym w systemie Windows 11

W obszarze Specyfikacja urządzenia sprawdź edycję i wersję systemu Windows działającego na Twoim urządzeniu.

Jak sprawdzić, jaka wersja systemu operacyjnego jest zainstalowana na Twoim urządzeniu Mac. Z menu Apple w lewym górnym rogu ekranu wybierz opcję Informacje o tym Macu. Powinna zostać wyświetlona nazwa systemu macOS, na przykład macOS Sonoma, po której następuje numer wersji. Jeśli chcesz również znać numer kompilacji, kliknij numer wersji, aby go wyświetlić.

Zainstaluj sterownikiJak zainstalować sterowniki, jeśli nie ma pliku setup.exe i jak zainstalować sterowniki przy użyciu pliku .INF. W takim przypadku otwórz pobrany plik, który powinien zawierać sterownik i użyj pliku .INF do instalacji. W tym artykule opowiemy i pokażemy, jak zainstalować sterownik za pomocą pliku .INF.
Oprogramowania komputerowegoNiezbędne oprogramowanie dla każdego komputera - Jeśli kupiłeś nowy komputer lub ponownie zainstalowałeś system operacyjny, na tej stronie znajdziesz całe niezbędne oprogramowanie i instrukcje dotyczące jego instalacji. Oprogramowanie dla komputerów z systemami operacyjnymi: Windows 11, 10, 8.1, 7, Vista, XP.
Oprogramowanie skaneraJeśli nie możesz znaleźć oprogramowania skanera lub nie wiesz, jak używać skanera do skanowania dokumentów i zdjęć. Ten problem występuje, ponieważ niektóre drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne mają tylko sterowniki, ale nie mają konkretnego oprogramowania do zarządzania skanerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *